Pakiet PS Imago Pro 4 dla studentów i doktorantów

Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę, dzięki której pracownicy i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą nieodpłatnie korzystać z oprogramowania zawartego w pakiecie PS IMAGO PRO Academic firmy Predictive Solutions do 30 czerwca 2018 roku.

PS IMAGO PRO 4 to system analityczno-raportujący, którego silnikiem analitycznym jest IBM SPSS Statistics 24. Rozwiązanie to jest rozszerzoną wersją IBM SPSS Statistics, oferuje nowe procedury analityczne i operacje na danych oraz nowoczesne formy wizualizacji. Dzięki PS IMAGO PRO badacz można samodzielnie tworzyć atrakcyjne wizualnie raporty, na bazie obiektów wynikowych IBM SPSS Statistics i udostępniać je uprawnionym odbiorcom przez przeglądarkę internetową. Rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno przy budowie systemu raportowania cyklicznego, jak i raportach ad-hoc.

PS IMAGO PRO 4 to kompleksowe rozwiązanie składające się z następujących komponentów:

• IBM SPSS Statistics 24 – silnik analityczny umożliwiający wykonanie szerokiego spektrum analiz statystycznych;
  • PS IMAGO Pack/PS IMAGO Pack PRO – to zestaw procedur zintegrowanych z programem IBM SPSS Statistics. Obejmuje unikalne procedury operacji na danych, technik analityczne i nowe formy wizualizacji wyników analiz. Oferuje między innymi możliwość identyfikacji kluczowych zmiennych do analizy, usuwania duplikatów zmiennych, czy wyliczania wartości globalnych. Wśród nowych form wizualizacji są tabelowy wykres skrzynkowy, mapa kontyngencji, a także wykresy typu dashboard, itd.
  • PS IMAGO Designer – aplikacja do projektowania i przygotowywania profesjonalnych raportów analitycznych gotowych do dystrybucji w sieci www. Pozwala na zbudowanie własnych szablonów i swobodna aranżację obiektów i komentarzy na stronach. Do tworzenia raportów wykorzystywane są obiekty wynikowe IBM SPSS Statistics (tabele, wykresy).
  • PS IMAGO Portal – środowisko służące publikacji i prezentacji raportów analitycznych stworzonych w aplikacji PS IMAGO Designer. Raporty publikowane są w repozytorium bazodanowym portalu i stamtąd w postaci stron HTML są udostępniane uprawnionym osobom poprzez przeglądarkę internetową.  Podczas publikacji raporty trafiają do drzewiastej struktury folderów, porządkującej zawartość repozytorium PS IMAGO Portal
  • PS IMAGO Process – aplikacja do automatycznego tworzenia, aktualizacji i dystrybucji raportów analitycznych. Bazując na zestawie parametrów zawierających informacje o plikach danych, komendach wykonywanych przez silnik analityczny (IBM SPSS Statistics), rozwiązanie to może cyklicznie generować raporty. Z kolei wygenerowane raporty mogą zostać opublikowane na stronach www portalu analitycznego lub tylko zaktualizowane w wybranej lokalizacji.

Więcej informacji na temat PS IMAGO PRO na stronie www.psimagopro.pl.

Zakupiona licencja pozwalana instalowanie i użytkowanie powyższych produktów na komputerach prywatnych studentów UJ pod warunkiem używania go wyłącznie dla celów lub potrzeb Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wyżej wymienionego oprogramowania nie można instalować na komputerach z zainstalowanym serwerowym systemem operacyjnym.

Każda osoba użytkująca oprogramowanie zawarte w pakiecie PS IMAGO PRO Academic jest zobowiązana do zaznajomienia się z warunkami licencji oraz potwierdzenia zobowiązania się do ich przestrzegania poprzez wypełnienie i własnoręcznie podpisanie potwierdzenia akceptacji warunków licencji.

Jak uzyskać licencje na oprogramowanie PS IMAGO PRO...

Obrazy płyt instalacyjnych można pobrać po wypełnieniu poniższego formularza.

Klucze licencyjne są udostępniane studentom przez lokalnych koordynatorów lub prowadzących zajęcia w macierzystym wydziale lub instytucie.

Aby uzyskać klucze licencyjne należy dostarczyć koordynatorowi lub prowadzącemu prawidłowo wypełnione oświadczenie. Druk oświadczenia jest dostępny tutaj.

Oprogramowanie dostępne w portalu Uniwersytetu Jagiellońskiego - po zalogowaniu! Zaloguj się